Abiye Elbise Çeşitleriyle İlgili Size Yardımcı Olacak Fikirler

Askılı uzun beyaz abiye

Özel günlerde kadınların tercih ettiği abiye elbiseler tıpkı bu özel gün ya da gece gibi kendilerini yansıtmalı ve özel olmalıdır. Bu yüzden kadınlar ayrıntılı araştırmaya girer en iyisini en güzelini en şık olanı kendi bedenlerine göre bulmaya ve seçmeye çalışır.

Bu araştırma günler hatta aylar öncesinde başlar. Yazıda sizleri bu araştırmadan kurtarmak için özel tasarım abiye elbise modelleriyle ilgili bilgilere yer verdik.

Belki de bireylerin tam olarak terim anlamını bilmediği için doğru seçim yapamadığı elbise modelleri artık geride kalmıştır. Genel olarak günümüzde özel gecelerde giyilen gösterişli, dekolteli ve şık olan kadın giysi çeşidine abiye denmektedir. Bu tanımdan da anlaşılacağı gibi bu kadın giysileri şık ve özel tasarım olabileceği gibi kişiye de uyum sağlamalıdır.

2021 Yılı Abiye Elbise Çeşitleri

Her geçen sene abiye elbise modellerinde değişiklik, farklılık ve yaratıcılık ön plana çıkmaktadır. Bu çeşitlilik içerisinde kadınlar da seçim konusunda zorlanabilir. Bu nedenden dolayı net kararlar verebilmeniz adına abiye çeşitlerine yer verdik. İşte çeşit ve modeller:

-Kısa modeller,

-Uzun modeller,

-Nişanlık modelleri,

-Özel tasarım olan özel markaların modelleri,

-Dekolte çeşidine göre modeller,

-Gipür, şifon, dantel, kadife gibi kumaş çeşidine göre modeller,

-Beyaz, kırmızı, siyah, sarı ve diğer renk çeşitlerini içeren renge göre belirlenen modeller.

Yukarıda belirtilen gruplar kişinin kendi zevkine, beden ölçülerine, yakışıp yakışmama durumuna göre seçilmektedir. Bazı modeller bol etek kesimleriyle doludur. Bazı modeller ise kısa olarak dar, balık model olarak da yer almaktadır.

Örneğin basen sorunu olan kadınlar daha bol kesim ile gelen uzun elbiseleri tercih edebilmektedir. Zayıf, ince ve uzun olan kadınlar ise kısa, dar modelleri tercih edebilmektedir.

Burada önemli olan kadının kendi vücudunu tanımasıdır. Her zevke uygun her vücut tipine uygun bol çeşitliliği ile kaliteli kumaş, renk, model içerikli abiye elbiseler springstore.com.tr sitesinde sizleri beklemektedir.

Abiye Elbise Modeli Nasıl Seçilmelidir?

Kadınların özel günlerinde abiye elbise seçimlerinde dikkat etmesi gereken bazı kıstaslar bulunmaktadır. Bu maddelere dikkat edildiği taktirde en yakışan elbiseyi çeşitlilik içerisinde uygun fiyatlar dahilinde springstore.com.tr sitesinden kaliteli kumaş ve markalarla satın alınabilmektedir. Model seçiminde vücuda göre dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

Armut vücut tipi,

Elma vücut tipi,

Kum saati vücut tipi,

Dikdörtgen vücut tipi,

Büyük göğüs, küçük göğüs gibi göğüs tipine göre seçim,

Geniş omuz dar omuz gibi omuz yapısına göre seçim,

Kısa boy uzun boy gibi boy uzunluğuna göre seçim.

Yukarıda maddeler springstore.com.tr firmasının abiye modellerini belirlemektedir. Bu modellerden vücudunuzu tanıyıp seçim yapmak size kalmıştır.

Örneğin sitede uzun boyluların tercih edebileceği yırtmaçlı bacak dekolteli ve uzun elbise modelleri yerini almıştır. Çeşit çeşit renk türleriyle ten renginize uygun olan uzun boylu kadınlar tercihlerini yapabilir.

Aynı şekilde kısa boylu kadınlar için şifon elbiseler, kuyruklu modeller, mini ya da diz hizasında biten elbiseler sizler için springstore.com.tr sitesinde yerini almıştır.

Dar omuzlu kadınlar için kayık yaka modelleri, omuzdan aşağıya inen dekolte, göğsü fırfırlı ya da pileli elbiseler siteden tercih edilebilir. Kalın kollu bir kadın iseniz uzun kol dantel detaylarına da modellerimizde yer verilmiştir.

Tüm bu ayrıntılara dikkat eden site abiye elbiseler satışlarında dikkatleri üzerine çekmektedir. Üstelik her modele özel belirlenen fiyatları ile de kadınları mutlu etmektedir. Çok paralar harcayarak şık olmaktan ziyade ekonomik olarak şık, gösterişli ve size en uygun model belirlenebilmektedir.

Abiye Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Ayrıntılar

Ayrıntılarda yer alan armut tipi vücuduna sahip kadınlar en yaygın tiptir. Bu yüzden de bu vücut tipine göre özel gün elbiseleri daha fazla çeşitlilikte springstore.com.tr sitesinde yer almaktadır.

Bu vücut tipinde ince bel ve geniş kalça olduğu için elbiseler kalçalardan uzaklaşmış şekliyle modellerde yer almaktadır.

Elbisenin üst olan kısmı dar alt kısmı ise bol ve volümlü olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede kalça en iyi şekilde saklanır. Yaka ve göğüs dekoltesi ile dikkatleri elbisede üst kısma verebilirsiniz.

Elma vücut tipi geniş omuz, büyük göğüs, kalın bel ve dar kalça yapısı demektir. Bu vücut tipinde elbise seçerken önemli olan dikkatin bel bölgesinden çekilmesidir. Bu durum göğüs ve bacaklar ön plana atılarak yapılır. Sade ve derin dekolteli elbiselere ise sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kum saati vücut tipi bilinen Türk kadını vücut tipidir. Ölçü olarak denilen 90, 60, 90 ölçüleridir. Burada bel incedir. Çekici bir vücut tipidir ve orantılıdır. Ne giyse yakışabilir. Özellikle sırt dekolteli elbiseler tavsiye edilmektedir. Balık model, yırtmaçlı modeller en ideal modellerdir. Bu çeşide de sitemizden ulaşabilirsiniz.

Dikdörtgen vücut tipi ise kıvrımsız ve düz bir vücuttur. Bu yüzden de kıvrımlı hatlar elbise modeli ile yaratılmalıdır. Bel oyuntulu modellerden uzak durulmalıdır. Dikkat çekilmesi gereken yerler bacak ve omuz bölgeleridir. Bu yüzden düz kesim, bacak dekolteli, omuz dekolteli, sırt dekolteli elbise modellerini sitemizden seçebilirsiniz.

Abiye Modellerimiz Hakkında Bilgiler

Vücut tipinizi seçtiyseniz artık hangi modelin size yakışacağını biliyorsunuz demektir. Buna göre sıra en zevkli kısma geldi.

Kısa elbise modellerinde özel tasarım olan özel gece elbiseleri yerini almıştır. Sarı volanlı elbise, siyah ve kırmızı renk seçenekleriyle yer almaktadır. Bunun yanında elbiselerde dantel ve taş aksesuarları en iyi yerlerde en iyi şekilde kullanılmıştır.

Kısa etek, uzun kol, askılı, dekolteli modeller simli, kadife, şifon, saten kumaşlarla zenginleştirilmiştir. Mevsime göre mekana göre ve ortama göre kumaş seçiminizi yapabilirsiniz.

Uzun elbise modellerinde bacak yırtmaç detayları, omuzdaki tüyler, beyaz, gece mavisi, sim, kalın askı, ince askı, tül, bol kesim, dar kesim ve daha diğer pek çok ayrıntı modellerde düşünülmüştür.

Abiye Elbise Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

Bir kadının özel gecelerde şık olması kadar ekonomik şıklık da önem arz etmektedir. Her kadın bütçesini sarsmadan en iyi olan elbiseyi satın almak ister.

springstore.com.tr sitesinde her keseye hitap eden birbirinde güzel ve çeşitli modeller yer almaktadır. Doğal olarak sizde hem bütçenize uygun olanı hem de yakışanı şık tasarım ile bulabilirsiniz.

Sitede yer alan özel tasarım modeller diğer çeşitlere göre biraz daha yüksek fiyattadır. Çünkü bu modeller ismi üzerinde olduğu gibi özel kumaş ve tasarım ile yapılmış kişiye özel modellerdir.

Diğer çeşitler ise oldukça uygun fiyatlar yer almaktadır. Kısa modellerde uzun modellere göre daha uygun fiyatlardan elbise bulmanız olanaklıdır. Çünkü kısa modellerde daha az kumaş kullanılmaktadır. Uzun modellerde ise sizin için önemli olan kıstasları ön plana çıkararak ekonomik olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Elbise fiyatları da bu kurallara göre belirlenmektedir. Yapımda kullanılan kumaş, aksesuarlar, dekolteler, kısa ve uzun oluş, özel tasarım oluşu fiyatları belirlemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir